Uszczelnienie przez szlamowanie komina – Zabrze to jeden z rodzajów usług, które oferuje nasza firma. Warto wiedzieć, że prawidłowe funkcjonowanie przewodu kominowego jest bardzo ważne, a jego szczelność w dużej mierze zabezpiecza nasz dom przed groźnymi konsekwencjami. Naprawa komina jest jedynym wyjściem, jeżeli mamy problemy z nieszczelnym przewodem kominowym. Prawidłowa naprawa i uszczelnienie komina pozwala na zapewnienie prawidłowego odprowadzania spalin.

Uszczelnianie komina Zabrze

Uszczelnienie, szlamowanie komina – Zabrze – dlaczego warto?

Uszczelnienia komina Zabrze to typ usługi, na który warto się zdecydować jeżeli mamy problem z nieszczelnością w kominie. Wieloletnia eksploatacja komina, w szczególności przy braku regularnych kontrolach kominiarskich często prowadzi do degradacji przewodu kominowego, a w rezultacie do jego rozszczelnienia. Nieszczelny komin to ryzyko wielu niebezpieczeństw oraz dyskomfortu dla mieszkańców budynku.

Wszelkie szczeliny i pęknięcia w kominie powodują ryzyko utraty ciągu w przewodzie, a to uniemożliwia prawidłowe odprowadzanie spalin. W rezultacie w domu pojawia się nieprzyjemny zapach, a nawet występuje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla, który zamiast zostać odprowadzony na zewnątrz budynku przez przewód kominowy to przedostaje się do pomieszczeń wewnętrznych.

Naprawa komina Zabrze – nasze usługi

Nasza firma oferuje usługi z zakresu: uszczelnianie komina i naprawa komina. Wykonujemy kompleksowe prace, które mają na celu remont komina w każdym domu. Zajmujemy się uszczelnianiem kominów po pożarach lub pękniętych i nieszczelnych z powodu wieloletniej eksploatacji. Naprawy komina realizujemy metodą szlamowania wnętrza masą uszczelniającą. Jest to metoda relatywnie tania i dająca trwałość kominom na wiele lat.

Uszczelnianie komina Zabrze szlamowanie

Szlamowanie kominów to metoda komfortowa dla mieszkańców, ponieważ większa część prac realizowana jest na zewnątrz budynku. Sama naprawa komina nie trwa długo, a w wielu przypadkach prace udaje się zakończyć już w jeden dzień. Komin może być ponownie eksploatowany często już nawet dobę po szlamowaniu. Frezowanie komina to również usługa, którą oferujemy. Polega ona na szlifowaniu wewnętrznej części przewodu kominowego. Ścieranie zalegającego wewnątrz materiału powoduje udrożnienie komina oraz zwiększenie jego średnicy, co usprawnia odprowadzanie spalin.

BMB - komin uszczelniony metodą szlamowania

Uszczelnienia komina Zabrze to usługa, która na pewno powinna zainteresować każdego właściciela długo eksploatowanego domu. Na przestrzeni lat niewątpliwie pojawiły się różne uszkodzenia komina, które należałoby sprawdzić.

Więcej informacji o prowadzonych przez nas pracach z zakresu naprawy kominów można znaleźć w naszej ofercie.